Autoškola ve Zlíně s dlouholetou tradicí.

Vždy se snažíme provádět co nejkvalitnější výcvik. Cílem je nejen naučit žáka pravidla provozu, ale poradit si jak s vozidlem, které má např. klasickou pákovou ruční brzdu, manuální zapínání světel, tak s vozidlem vybaveném moderními technologiemi usnadňujícími jeho ovládání.

Jak vybrat autoškolu?

Bohužel, tak jako v mnoha jiných činnostech i ve výcviku řidičů začali podnikat lidé, pro které je rozhodující zisk, bez ohledu na to, že svým podnikáním přímo ohrožují životy ostatních. Každou chvíli slyším od svých žáků jak jejich kamarádi nebo spolužáci získali řidičský průkaz a nemuseli se trápit s nějakou teorií a jízd jim stačilo také daleko méně než zákonem stanovených 28 hodin. Teprve až je takový rychle vycvičený spolužák sveze, tak zjistí, že o couvání neví prakticky nic, o ruční brzdě ani neví, že existuje, přejet z pruhu do pruhu je hororový zážitek a před křižovatkou bez semaforů potřebuje radu spolujezdců. Tím se dostáváme k prvnímu kritériu výběru a pro mnoho lidí rozhodujícímu - ceně.

Žádná autoškola Vám nezaručí, že auto nikdy nepoškodíte, ale kdo z teorie ví jen velmi málo a v autě si nechal hodiny zkrátit tak pravděpodobnost nehody je skutečně velká. Jestliže na výcviku ušetříte třeba 2 000,- tak to dnes už nestačí ani na malé opravy. Nezapomeňte, že autoškola musí s Vámi odjet při výcviku skupiny B minimálně 28 vyučovacích hodin po 45 minutách. To zkrátit nejde. Potom po ukončení výcviku je povinna Vás přihlásit do 15 dnů ke zkouškám. Autoškolu můžete kdykoliv vyměnit a ta, kterou opouštíte je povinna Vám vydat přihlášku a doklad o tom, co jste už absolvovali. Celý výcvik musíte dokončit do 18 měsíců od jeho zahájení.

© Autoškola Vašík Zlín 2013